Facebook
Portfolio
| START |  | SKRÓĆ ADRES |  | O NAS |  | KONTAKT |    

g    WSTĘP g    ZGŁOŚ BŁĄD


g    WTAPIANIE g    KOLOR OCZU g    MIECZ ŚWIETLNY g    WŁASNE TŁO


g    KORZYSTAMY Z IRC g    AUTOSTART MSCONFIG g    PAMIĘĆ WIRTUALNA g    PRIORYTETY
Kod obrazka
codWir empfehlen Ihnen Wem:tutki.st refowo.net https://audi .[...]
c[...]owa strona
Pozdro
zcasd

Korzystamy z IRC


Użyty program: HydraIRC, wersja 0.3.165
Poziom trudności: Łatwy

IRC (Internet Relay Chat) jest znanym od lat sposobem komunikacji. Jest to odpowiednik swego rodzaju czatu, w którym są odpowiednie kanały tematyczne. Najczęściej stanowią one platformę komunikacyjną różnych serwisów tematycznych. Tworzy się je np. po to, by użytkownicy danego serwisu mogli sobie po prostu pogadać jak na typowym Gadu-Gadu ;)

Różni się on jednak tym, iż potrzebny jest specjalny program, tzw klient IRC. Dzisiejsza lekcja pokaże, w jaki sposób połączyć się z kanałem serwisu FkCoD.pl

1. Po pierwsze, pobieramy jakiegoś klienta IRC. W tym kursie użyto darmowego programu - HydraIRC.

2. Po włączeniu programu zapyta się on nas o to, czy chcemy przeprowadzić konfiguracje - godzimy się na to, po czym ukaże nam się następujące okno (UWAGA! Jeśli takowa informacja nie ukaże się, możemy wywołać okno ręcznie, wybierając u góry menu Options/Prefs...):3. Przechodzimy do zakładki User Identities i klikamy New4. Najważniejsze jest tutaj pole Nick. Wszystkie 4 pola od góry możemy wypełnić tak samo oprócz username, o ile nasza nazwa jest unikalna i mamy pewność, że się nie powtórzy. Po wypełnieniu klikamy Add oraz OK. Nick powinien być prosty bez kropek i innych zbędnych znaków.5. Pojawił się nasz nick, klikamy OK6. Konfiguracja została zakończona. Czas połączyć się z serwerem. Z menu File wybieramy New serwer (o ile pierwszy raz łączymy się z serwerem) lub Connect (jeśli nasz serwer jest już dodany na liście)7. Pojawi się następujące okno:8. W tym przykładzie łączymy się z kanałem serwisu FkCoD.pl zlokalizowanego na serwerze mydevil.net, zatem wprowadzamy dane jak na screenie. Oczywiście w przypadku każdego serwera są one inne. Każdy serwis zawsze podaje te dane, o ile posiada kanał IRC. Po wypełnieniu klikamy OK (zauważ, że pole Select User Identify już jest wypełnione)9. Program zacznie łączyć się z serwerem (to możę chwilę potrwać). Po chwili ukaże nam się następujące okno (o ile wszystko poszło jak trzeba). Jeśli pojawi się okienko Channel List klikamy Close10. wpisujemy /join #fkcod i zatwierdzamy ENTEREM11. Pojawi się nowe okno kanału fkcod. Od tej chwili jesteśmy podłączeni i możemy rozmawiać z osobami dostępnymi na kanale. Powodzenia!IRC wcale nie jest taki trudny. Więcej o komendach IRC znajdziesz na Google.pl ;)

Dla Strefowo.NET opracował: Filek


© 2009-2011   Portal Strefowo.NET

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione!
Nie odpowiadamy za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie!