Facebook
Portfolio
| START |  | SKRÓĆ ADRES |  | O NAS |  | KONTAKT |    

g    WSTĘP g    ZGŁOŚ BŁĄD


g    WTAPIANIE g    KOLOR OCZU g    MIECZ ŚWIETLNY g    WŁASNE TŁO


g    KORZYSTAMY Z IRC g    AUTOSTART MSCONFIG g    PAMIĘĆ WIRTUALNA g    PRIORYTETY
Kod obrazka
codWir empfehlen Ihnen Wem:tutki.st refowo.net https://audi .[...]
c[...]owa strona
Pozdro
zcasd

Pamięć wirtualna.


Użyty system: Windows Vista
Uwagi dotyczące lekcji: Sposób powinien działać w każdym systemie z rodziny Windows. Sprawdzany był przeze mnie na Windows 98, XP oraz Vista
Poziom trudności: Średni

Jeżeli nie dysponujemy odpowiednią ilością pamięci RAM, może się zdarzyć, żę komputer będzie działać wolno, a nie które gry nawet się nie uruchomią. Z pomocą przyjdzie ręczne ustawienie pliku wymiany, tzw. pamięci wirtualnej. Cały trik polega na tym, że komputer miejsce na dysku zaczyna wykorzystywać jako dodatkową pamięć RAM. Z oczywistych powodów taka pamięć działa dużo wolniej od prawdziwej, fizycznej pamięci RAM, jednak czasami może pomóc.

1. Zaczynamy. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonie Mój Komputer i wybieramy właściwości. Pojawi nam się okno ustawień systemu. (Okno dostępne także w Panelu Sterowania pod nazwą System). W przypadku Widnows Vista pojawi się dodatkowe okno, jak poniżej, w którym klikamy na Zaawansowane ustawienia systemu.

2. W oknie Wartościowości systemu klikamy na przycisk Ustawienia w sekcji Wydajność:3. W kolejnym oknie klikamy na Zaawansowane4. Klikamy Zmień

5. W oknie, który ukazało się ustawiamy swoją pamięć wirtualną. Zaleca się, aby wpisana wartość było dwukrotnie większa niż posiadana przez nas wartość pamięci fizycznej RAM. Jednak, niektórzy twierdzą, że można dać więcej. Ja osobiście dałem więcej i nie narzekam ;) Wpisana przez nas wartość będzie zarezerwowana dla pamięci wirtualnej dlatego pamiętajmy, że musimy dysponować taką powierzchnią na dysku twardym.Ustawiając ręcznie wybieramy Rozmiar niestandardowy i wpisujemy taką samą minimalną i maksymalną wartość po czym klikamy Ustaw.

W przypadku dwóch partycji zaleca się ustawiać pamięć wirtualną na drugiej partycji, w tym wypadku jest to partycja D.

6. Teraz już tylko klikamy w pozostałych oknach na OK i restartujemy system. Koniec operacji :)


Dla Strefowo.NET opracował: Filek


© 2009-2011   Portal Strefowo.NET

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione!
Nie odpowiadamy za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie!