Facebook
Portfolio
| START |  | SKRÓĆ ADRES |  | O NAS |  | KONTAKT |    

g    WSTĘP g    ZGŁOŚ BŁĄD


g    WTAPIANIE g    KOLOR OCZU g    MIECZ ŚWIETLNY g    WŁASNE TŁO


g    KORZYSTAMY Z IRC g    AUTOSTART MSCONFIG g    PAMIĘĆ WIRTUALNA g    PRIORYTETY
Kod obrazka
codWir empfehlen Ihnen Wem:tutki.st refowo.net https://audi .[...]
c[...]owa strona
Pozdro
zcasd

Własne tło


Użyty program: Adobe Photoshop 7, język angielski
Skąd pobrać: z Internetu :) Wersji 30-dniowych nie brakuje
Uwagi dotyczące lekcji: Sposób powinien działać również z najnowszymi wersjami Psa. Niektóre Brushe nie będą poprawnie działać z daną wersją Photoshop, lecz w tym przykładzie nie powinno być problemów.
Poziom trudności: Średni

Wiele osób zadaje pytania, jak zrobić własne twórcze tło, które można by potem wykorzystać np. dla własnej sygnaturki. Wcale nie jest to takie trudne, jakby się wydawało. Jeśli jesteś gotów/gotowa podjąć wyzwanie, zaczynamy!

1. Przede wszystkim, musimy ściągnąć jakieś interesujące pędzle, tzw Brushe. Wbijamy w tym celu na stronę www.deviantart.com i w pole wyszukiwania wpisujemy: Brushes

2. Pojawią się różne interesujące brushe:3. Ja wybrałem brush o nazwie: Fractal Brushes Set, pobieramy klikając Download po lewej stronie:4. Pobraną paczkę rozpakowujemy, i zawartość wklejamy do folderu Brushes (domyślna ścieżka to: C:\Program Files\Adobe\Photoshop 7.0\Presets\Brushes ):

5. Odpalamy Photoshopa i tworzymy nowy dokument (CTRL+N) i wpisujemy np. takie dane:6. Mamy nasz nowy dokument:7. Wciskamy klawisz D by ustawić domyślny kolor na czarny i tworzymy nową warstwę (CTRL+SHIFT+N, klikamy OK) po czym z menu Filter wybieramy pozycję Render i Clouds:8. Mamy coś takiego:9. Przechodzimy do głównej części, tworzymy ponownie nową warstwę CTRL+SHIFT+N, klikamy OK), wybieramy narzędzie Brush Tool i klikamy w przycisk na górze po prawej stronie (Toggle The Brushes Palette)10. Klikamy w tę małą strzałeczkę jak na poniższym zrzucie, wybierając nazwę naszego ściągniętego brusha, w tym wypadku jest to Fractal Brushes, zatwierdzając OK:11. Pojawią nam się nasze Brushe:12. Tworzymy nową warstwę (CTRL+SHIFT+N, klikamy OK). Teraz wybierając dowolny z nich klikamy sobie do woli po naszym obrazku uzyskując np. taki efekt:13. Tworzymy nową warstwę (CTRL+SHIFT+N, klikamy OK) i tym razem wybieramy kolor biały i znowu sobie klikamy do woli uzyskując np. taki efekt:14. Wykonujemy pkt. 12 i 13 około 3 razy uzyskując np. coś takiego:15. Przechodzimy do końcowego kroku, nadamy tłu jakiś kolor. Z menu Layer wybieramy New Adjustment Layer i wybieramy Color Balance, zatwierdzamy OK, pojawi nam się następujące okno:16. Przesuwamy suwaki, jak nam się podoba uzyskując odpowiedni kolor. Zauważcie, że pod spodem są dodatkowe opcje: Shadows, Midtones oraz Highlights. Tam również są opcje odpowiedzialne za kolor, polecam po testować ;) Pamiętajmy by opcja Preserve Lumisosity była zaznaczona. Po wszystkim ja osiągnąłem taki efekt:17. Miłej zabawy :)

Dla Strefowo.NET opracował: Filek© 2009-2011   Portal Strefowo.NET

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione!
Nie odpowiadamy za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie!